به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل هیئت فوتبال استان، رئیس هیئت فوتبال استان اصفهان در نشست مجازی با خبرنگاران گفت: با توجه به انصراف کشورامارات در خصوص رقابتهای فوتسال جام باشگاههای آسیا و درخواست باشگاه گیتی پسند نامه درخواست خود را به فدراسیون داده و نظر به اینکه مهدی تاج هنوز ریاست کمیته فوتسال آسیا را در اختیار دارد در صورت برگزار این مسابقات شانس زیادی برای گرفتن میزبانی داریم.

وی با تبریک سال نو وماه مبارک رمضان وقبولی طاعات و عبادات در خصوص حواشی اتفاقات پیش آمده در جریان بازی ایران و لبنان در مشهد و بازتابی که برای کشورمان داشت، اظهارکرد: متاسفانه اتفاق خوبی نبود و در ادامه هم بازتاب خوبی به دنبال نداشت و متولی فوتبال استان خراسان رضوی باید گزارشی را به فدراسیون ارائه داده تا آن‌ها هم جوابگوی مسئولان کشوری و اعضا مجمع باشند. اعضا مجمع فدراسیون با ۳۲ امضا درخواست بررسی اتفاقات مشهد و شفاف سازی در این زمینه بودند که امیدواریم دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

وی در پاسخ به این سوال که باتوجه پیشنهاد میزبانی اصفهان، چرا این مسابقه در مشهد برگزار شد؟ گفت: با توجه به اینکه این رویداد بین المللی تلقی می شود و AFC و FIFA نظارت ویژه ای روی آن داشتند، قبولی میزبانی مستلزم هماهنگی بین مسئولان سازمانها اجرایی از جمله استانداری، شهرداری، ستاد کرونا، اداره کل ورزش و جوانان و … و همچنین تامین اعتبارات برای میزبانی داشت که بنابه مدت زمان کوتاهی که از زمان ارسال نامه در تاریخ ۲۵ بهمن ماه به هیئت فوتبال استان و ضرب الاجل هفت روزه و همچنین عزل رئیس فدراسیون در این زمان با بررسی تمام جوانب و میزبانی های بسیار خوب اصفهان در رویدادهای گذشته به این نتیجه رسیدیم زمان کافی برای هماهنگی ها و سایر موارد کم است و ممکن است اتفاقات خوب در اصفهان رخ ندهد.

وی در ارتباط با وضعیت فعلی فدراسیون تصریح کرد: فدراسیون فوتبال دارای اساسنامه ای است که با سایر فدراسیون ها متفاوت است و ۸۷عضو دارد اعضا مجمع در تاریخ اول اسفندماه ۱۳۹۹ به این نتیجه رسیدند که سکان هدایت فدراسیون فوتبال را به عزیزی خادم بسپارند و همان مجمع اعضا هیئت رئیسه را انتخاب کرد که براساس اساسنامه نیز اختیار دارند در خصوص عملکرد ریاست فدراسیون نیز تصمیم گیری کنند. اتفاق این بود که در تاریخ ۲۸ بهمن ماه ۱۴۰۰ بااستفاده از مفاد همین اساسنامه اعضا هیئت رئیسه تصمیم به عزل رئیس فدراسیون کردند، اما برای عزل دائم نیاز به مجمع عمومی که ۱۰ خرداد ماه برگزار می شود، است که ۸۷ نفر باید در این خصوص تصمیم گیری کنند.

رئیس هیئت فوتبال استان اصفهان در خصوص شرایط تیم ملی فوتسال و حضور وحید شمسایی در راس تیم ملی فوتسال گفت: بعد از جام جهانی لیتوانی رئیس فدراسیون و اعضا و مدیران فوتسال فدراسیون تصمیم به تغییرات در کادر فنی تیم ملی فوتسال گرفتند و به این جمع بندی رسیدند که وحید شمسایی سکان هدایت تیم ملی فوتسال را در دست بگیرد، با توجه به پوست ادنازی که در تیم ملی شده برای وی آرزوی موفقیت داریم.

طاهری با اشاره به پیشنهاد برگزاری اولین دوره مسابقات فوتسال جام باشگاههای آسیا در سال ۸۸ از سوی باشگاه فولاد ماهان و میزبانی اصفهان، خاطرنشان کرد: در آن زمان علی کفاشیان و ترابیان از این پیشنهاد استقبال کرده و در آسیانیز مورد موارد قرار گرفت و در رقابتی نزدیک با قطر میزبانی به اصفهان وباشگاه فولادماهان داده شد که با قهرمانی این تیم و میزبانی خوبی که داشتیم اتفاقات خوبی را برای فوتسال اصفهان و کشورمان رقم زد.

وی اضافه کرد: در شرایط فعلی با انصراف امارات ، باشگاه گیتی پسند درخواست میزبانی داد که با تماس تلفنی و ارسال نامه به دبیرکل فدراسیون خواستار درخواست میزبانی داشتیم و دبیرکل فدراسیون نیز قول همکاری دادند. با توجه زمزمه هایی مبنی برای برگزار نشدن مسابقات است و در صورت مجاب شدن AFC به برگزاری مسابقات با توجه به اینکه مهدی تاج هنوز ریاست کمیته فوتسال آسیا را در اختیار دارد و سالهای گذشته نیز این مسابقات در جنوب شرق آسیا برگزار شده شانس ایرانو اصفهان برای گرفتن این میزبانی بسیار بالا است.

وی در پاسخ به این سئوالی در خصوص شروع کار مدارس فوتبال و ضوابط حاکم برای آن گفت: زمان آمدن من به هیئت فوتبال درست زمانی بود که شرایط شیوع ویروس کرونا بسیار بد بود و تمامی جوانب و سطوح را تحت تاثیر خود قرار داده بود، اما مدتی است که با واکسیناسیون انجام شده کمی تب آن فروکش کرده است. رده های پایه و جوانان یکی از رده های آسیب دیده در این مدت بود.

وی ادامه داد: خوشبختانه امسال کمیته جوانان هیئت در اختیار فردی کاردان است که از مدیران ارشد آموزش و پرورش و فوتبالیست های قدیمی است که به نوعی استخوان خورده فوتبال است، امیدواریم با دیدگاههای خوب و متفاوتی که ایشان دارند شاهد اتفاقات خوبی در رده پایه و جوانان باشیم.

طاهری همچنین در مورد خلا فوتبال ساحلی و نداشتن زمین استاندارد برای تیم فرش حداد که این تیم را مجبور به میزبانی های خارج از اصفهان داشت، گفت: فوتبال اصفهان خلاهای زیادی دارد، نداشتن زمین فوتبال ساحلی استاندارد یکی از آنها است. هیئت فوتبال استان اصفهان با قدمتی ۷۵ ساله از داشتن یک ساختمان اداری محروم است. تمام دستگاههای اجرایی به نوعی حداقل امکانات که داشتن یک ساختمان است را دارا هستند که این موضوع در مورد هیئت فوتبال استان رخ نداده است. هیئت فوتبال استان که متولی فوتبال با ۲۸ شهرستان زیر مجموعه است یک ساختمان اداری ندارد و این مسئله در شهرستانها نیز دیده می شود که امکانات خوبی زیر ساختی ندارند که در شان فوتبال استان نیست.

وی تاکید کرد: هیئتی که باید متولی فوتبال در رده جوانان، بانوان، فوتبال ساحلی، فوتسال و سایر حوزه ها است و همه نیز توقعات زیادی از آن دارند، داشته های بسیار کمی دارد، به جرات می توان گفت در حوزه زیر ساختها صفر هستیم ویا حتی زیر آن و باید تلاش کنیم با کمک مسئولان استان بتوانیم به حداقل ها برسیم.

رئیس هیئت فوتبال استان اصفهان خاطرنشان کرد: از زمان ورود به هیئت با حضور مدیرعامل فرش حداد جلسات متعددی با مدیران شورای شهر، شهرداری و مسئولان ناژوان داشتیم که متاسفانه تاکنون حل نشده است. مدیرکل ورزش و جوانان نیز به عنوان متولی ورزش استان در جریان تمامی این مشلات است و قرار است اتفاقات خوبی در این زمینه رخ دهد. امیدواریم همانگونه که فوتبال و فوتسال اصفهان در میادین داخلی و بین المللی آوازه خوبی دارد، در فوتبال ساحلی نیز این اتفاق رخ دهد. برای من به عنوان رئیس هیئت فوتبال استان این مسئله خوشایند نیست که استان کویری مثل یزد در فوتبال ساحلی حرف اول را بزند، این که استان اصفهان در این مورد دچار عقب ماندگی شده است، خوب نیست که امیدواریم با حمایت اداره کل ورزش و جوانان، شهرداری اصفهان و بخش خصوصی شاهد خبرهای خوبی در این زمینه باشیم.

رئیس هیئت فوتبال استان اصفهان در خصوص وضعیت فوتسال اصفهان گفت: اتفاقات خوبی در سال گذته برای فوتسال اصفهان رخ داد، قهرمانی گیتی پسند بعد از سالها در لیگ برتر و ورود سپاهان در این رشته ار اتفاقات بسیار خوب فوتسال استان بوده ، همچنین داشتن دو نماینده در لیگ دسته اول و پنج نماینده در دسته دوم نشان دهنده این است که اصفهان یکی از قطبهای این رشته است و به جرات می توان گفت در ۲۵ شهرستان استان مسابقات جام رمضان در حال برگزار است و فوتسال اصفهان مسیر خودش را پیدا کرده و حرف اول را در ایران و آسیا می زند فوتسال طرفداران خاص خود را دارد.

طاهری در پایان در خصوص مجمع فدراسیون فوتبال و تصمیماتی که باید در خصوص عزل ریاست فدراسیون فوتبال گرفت، تاکید کرد: مجمع ۱۰ خرداد فدراسیون فوتبال زمان تصمیم گیری بزرگ است، حسن اساسنامه جدید است که روسای هیئت های فوتبال، مدیرعاملان باشگاهها، مربیان، داوران، بازیکنان در دو بخش آقایان و بانوان نمایندگانی دارند که همگی در این تصمیم گیری دخیل هستند و همگی به دنبال رقم زدن اتفاقات خوب برای فوتبال کشورمان هستند و امیدوارم هر چه به صلاح فوتبال کشور است و موجب ایجاد منافع خوب برای فوتبال است گرفته شود.

واحد روابط عمومی
۲۳ فروردین ۱۴۰۱
برچسب ها: ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.