به گزارش روابط عمومی هیات فوتبال استان اصفهان به نقل از تسنیم، نشست سازمان لیگ فوتسال در آستانه برگزاری نخستین دیدار فینال لیگ برتر با حضور سرپرست و اعضای هیئت رئیسه سازمان لیگ فوتسال در اصفهان برگزار شد.

سرپرست سازمان لیگ فوتسال در این نشست اظهار داشت: در ۲۰ روز اخیر هیئت فوتبال و هیئت پزشکی ورزشی استان اصفهان با جدیت به دنبال برگزاری این دیدار بودند. این دیدار نخستین مسابقه رسمی پس از شرایط حاد ویروس کرونا در ورزش کشور است و سرآغازی برای برگزاری مسابقات ورزشی است.

آرش جابری تصریح کرد: از ۳۱ اردیبهشت که مقرر شد رقابت‌های فوتبال و فوتسال برگزار شود نشست‌ها و جلسات مختلفی برگزار شد. انجام این دیدار بدون حضور تماشاگر و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بسیار دشوارتر از انجام دیدار با حضور تماشاگران است. خوشبختانه مدیران ۲ باشگاه عضو هیت رئیسه سازمان لیگ هستند و همین امر، شرایط را برای برگزاری این دیدار فراهم می‌کند.

وی بیان کرد: خوشبختانه تا این لحظه مشکلی برای برگزاری این دیدار وجود ندارد اما متاسفانه در طول هفته جاری مصاحبه‌هایی انجام شد که بر روی این دیدار تأثیرگذار است و کمیته انضباطی باید وارد شود. دیدار فردا بدون حضور تماشاگر است و تنها عوامل دیدار می‌توانند در این بازی حضور پیدا کنند.

سرپرست سازمان لیگ فوتسال گفت: تلاشمان باید بر این باشد که این دیدار در صحت و آرامش انجام شود. حیات لیگ فوتسال و حتی ورزش ایران در گرو هرچه بهتر برگزاری این دیدار است. طبق آخرین جمع‌بندی‌ها کل نفرات حاضر در دیدار فردا و در تبریز ۱۳۷ نفر است و سعی می‌کنیم این مسابقه را با رعایت تمام و کمال پروتکل‌های بهداشتی برگزار کنیم و ورود به ورزشگاه پیروزی برای همه حضار با ماسک و دستکش الزامی است.

وی ادامه داد: استفاده از بطری‌های آب معدنی ممنوع است و باید از بطری‌های آب شخصی استفاده و در هر لحظه اصول بهداشتی رعایت شود. بازی تنها با قرائت قرآن کریم آغاز می‌شود و رد و بدل کردن لوح یابود، رفتن به سمت نیمکت مقابل و دست دادن وجود ندارد. جایگاه خبرنگاران و مسئولان استانی نیز مشخص شده است. همچنین گروه داوری بسیار خوبی نیز برای این دیدار مشخص شده و آرزو می‌کنیم دیدار بسیار خوبی برگزار کنیم.

جابری خاطرنشان کرد: همچنین تمهدایت لازم در صورت برگزاری دیدار سوم در کرمان نیز اندیشیده شده است و ۲ سالن و هتل‌ها انتخاب شده است. همزمان با ارسال پروتکل لیگ برتر، پروتکل لیگ فوتسال و دسته یک نیز ارسال شد. از تیم‌های حاضر در مسابقات لیگ دسته یک فوتسال ۴ تیم پروتکل‌های بهداشتی را انجام نداند و جواب تست‌های خود را ارسال نکرده‌اند. پس از رأی کمیته انضباطی این دیدارها را برگزار می‌کنیم و تلاش خواهیم کرد با فاصله ۲ یا ۳ روزه دیدارها را برگزار کنیم.

وی ادامه داد: مسابقات دسته ۲ و رده‌های پایه نیز متوقف شده است و با این حال هیچ باشگاهی توانایی انجام تست کرونا را ندارد. برگزاری رقابت‌ها در فصل آینده مشخص نیست و بر اساس شرایط موجود تصمیم‌گیری می‌شود. همچنین برنامه‌های تیم ملی نیز با توجه به نامشخص بودن آغاز رقابت‌های جام ملت‌ها و باشگاه‌های آسیا مشخص نیست. هدف ما تعامل با هیئت‌های استانی و باشگاه‌ها است.

در ادامه علیرضا جنتی، مدیرعامل باشگاه گیتی‌پسند و عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ فوتسال گفت: امیدواریم در بازی فردا آبروی فوتسال ایران حفظ شود و پس از تعطیلات به وجود آمده بازی تماشاگرپسندی را شاهد باشیم و هواداران فوتسال از تماشای این دیدار لذت ببرند.

امیرمسعود هراتیان رئیس هیئت فوتبال استان اصفهان نیز در این نشست بیان کرد: امیدواریم به نمایندگی از فدراسیون فوتبال میزبان خوبی در اصفهان باشیم و پس از یک وقفه نسبتا طولانی نوید خوبی به آینده بدهیم تا نخستین گام را در برگزاری رقابت‌ها محکم برداریم.

وی گفت: برای برگزاری مسابقات در فصل آینده باید پیشنهاد مشخصی با توجه به شرایط موجود به ستاد کرونا ارائه شود. به عنوان مثال پیشنهاد شود تیم‌هایی که واجد شرایط هستند در رقابت‌ها مشخص شود. امیدواریم شاهد برگزاری ۲ دیدار بسیار خوب باشیم.

حامد نجفی، مدیرعامل باشگاه مس سونگون نیز در این نشست گفت: از سوی باشگاه مس قول می‌دهیم این دیدار با کم‌ترین حاشیه برگزار شود و امیدواریم بقیه رقابت‌های لیگ های دسته اول و دوم نیز به خوبی مدیریت شود.

وی با گلایه از هزینه‌های بسیار بالای تست PCR گفت: بسیاری از باشگاه‌های دسته‌های پایین‌تر برای هزینه کردن در باشگاه خود مشکل دارند و هزینه‌های سربار اضافی برای آنها مشکل است.

حسین باجیوند عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ فوتسال  نیز در این جلسه اظهار داشت: عده‌ای در حال فشار وارد آوردن به آرش جابری هستند زیرا وی به بهترین نحو ممکن شرایط را کنترل می‌کند، اما امیدوارم با مدیریت صحیح زحمات مسئولان هدر نرود.

بهمن غفاری دیگر عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ فوتسال نیز افزود: قطعا برگزاری این دیدار می‌تواند فتح باب برگزاری مسابقات ورزشی دیگر در کشور باشد و دیگر رشته‌ها نیز از این مسابقه الگو بگیرند.

واحد روابط عمومی
۳۱ خرداد ۱۳۹۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.