هیئت فوتبال استان اصفهان

Isfahan Football Association

مورایس: دربی شهر اصفهان بازی حساسی است/ باید به سطحی برسیم که مدعی قهرمانی باشیم

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل هیئت فوتبال استان اصفهان، ژوزه مورایس سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان در نشست خبری پیش از دیدار با ذوب‌آهن اظهار داشت: همه متوجه هستیم دربی شهر اصفهان بازی حساسی است، باشگاه‌هایی که مهم هستند و برای ما بازی بسیار مهمی است .

وی ادامه داد: به دنبال نتیجه این بازی و نتیجه کیفیت کار خودمان هم هستیم تا هفته به هفته کار خود را ارتقا دهیم، پیشرفت کنیم و به سطحی برسیم که در آینده مدعی قهرمانی باشیم.

مورایس تصریح کرد: نگرانی خاصی بابت بازی قبلی نباید داشته باشیم، همه اشتباه می‌کنند، بازی قبلی برخی جزییات باعث گل خوردن شد و اشکال از خط دفاع نبود و اشکال در تصمیم‌گیری بود، وقتی توپ را داشتیم، نمی‌توان گفت اشتباه از دفاع بود و تصمیم اشتباه باعث شد گل بخوریم و از این اشتباهات درس می‌گیریم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان خاطرنشان کرد: از بازیکنان با کیفیت‌های متفاوتی استفاده خواهیم کرد، به خاطر اشتباه نه و برای کیفیت، بازیکن عوض می‌کنیم زیرا می‌خواهیم تیم بهتری شویم.

وی همچنین در مورد دعوت بازیکنان به تیم ملی گفت: برای دعوت شدن به تیم ملی فاکتورهای متفاوتی است و عملکرد تیمی یکی از دلایلی است که باعث می‌شود، بازیکن کیفیت خود را نشان دهد و به تیم ملی دعوت شود، همینطور که تیم پیشرفت می‌کند، کیفیت انفرادی بازیکن‌ها نیز رشد می‌کند.

مورایس ادامه داد: ۷ بازیکن در تیم ملی داریم زیرا باید به زیر ۲۱ سال نیز اشاره کنیم، این انگیزه برای باشگاه هم هست و شرایطی را مهیا می‌کنیم تا بازیکنان بیشتری به تیم ملی دعوت شوند و موثر ظاهر شوند.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان عنوان کرد: این کافی نیست که بازیکن به تیم ملی دعوت شود، باید دنبال ماندن در تیم ملی باشند، رقابت در تیم ملی با بازیکنان لژیونر وجود دارد و بازیکن باید بداند که کیفیت خوبی داشته باشند تا از لباس و پرچم ایران دفاع کنند.

وی افزود: حضور در جام جهانی کافی نیست و باید عملکرد خوبی نیز داشته باشد زیرا لیاقت آن را دارد، ایرانی نیستم اما به دلیل این‌که در ایران کار می‌کنم، می‌گویم باید کیفیت بالای خودمان را به سایرین نشان دهیم.

مورایس ادامه داد: در مورد بازی با فولاد قدم‌هایی است که داریم برمی‌داریم، بازیکنان هر روز نمی‌توانند کار کنند، فرآیندی داریم و قدم به قدم جلو می‌رویم؛ قرار نیست فقط دفاع کنیم، توپ را بازپس‌گیری کنیم، بازی‌سازی کنیم و بازی قشنگ را انجام دهیم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان تصریح کرد: کار را با نیما و رشید شروع کردیم، ساختار و هماهنگی با این دروازه‌بان‌ها بوده و در لحظات آخر نیازمند به تیم اضافه شد و ۲ هفته است با نیازمند کار می‌کنیم؛ مطمئن باشید در آینده تیم خوبی در بازپس‌گیری توپ خواهیم داشت و بازی بهتری ارائه می‌دهیم.

وی افزود: هنوز شناخت کافی به لیگ و حریفان ندارم و فقط دارم یاد می‌گیریم تیم‌ها چطور بازی می‌کنند، خوشحال هستم و رضایت کامل از تیم دارم و این باور را دارم که خیلی زود به تیمی باکیفیت تبدیل خواهیم شد و موفقیت‌های بهتری دست خواهیم داشت.

مورایس در پایان در پاسخ به سؤالی در مورد استفاده از نژادمهدی و مغانلو گفت: این موضوع حساس است، بین من و بازیکنان اعتماد دوطرفه وجود دارد و این یک صحبت خصوصی بین من و بازیکنان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *