هیئت فوتبال استان اصفهان

سپاهان – استقلال ،یک بازی جذاب در لیگ برتر فوتبال

به گزارش روابط عمومی هیئت فوتبال استان اصفهان ، سپاهان و استقلال روز شنبه  مورخ 9 آذرماه درچارچوب هفته دوازدهم لیگ برترفوتبال ایران به مصاف هم رفتند،که این دیدار با تساوی ۲ بر ۲ به پایان رسید. در این دیدار ولسیانی در دقیقه ۱۴ و نورافکن در دقیقه ۵+۹۰ برای سپاهان و قائدی در دقیقه ۵۷ و دیاباته در دقیقه ۷۹ برای استقلال گل‌زنی کردند. با این نتیجه سپاهان با ۲۳ امتیاز در رده نخست و استقلال با ۲۲ امتیاز در رده سوم جدول رده‌بندی باقی ماندند.

نیمه نخست :

سپاهان در دقایق ابتدایی بازی توپ و میدان را در اختیار داشت و صاحب یک ضربه ایستگاهی پشت محوطه جریمه استقلال شد اما این برتری تنها پنج دقیقه طول کشید و شاگردان استراماچونی بازی را در اختیار گرفتند. استقلالی‌ها هم اولین موقعیتشان از روی ضربه ایستگاهی رقم خورد اما آبی‌های پایتخت خیلی بهتر از سپاهانی‌ها عمل کردند و وریا غفوری این ضربه ایستگاهی را در دقیقه ۹ به تیرک دروازه کوبید.

در حالی که استقلال در تدارک حملاتش به خصوص از روی نفوذ از جناحین بود اما سپاهانی‌ها توانستند به گل برسند. شاگردان قلعه‌نویی در دقیقه ۱۴ روی رفت و برگشت ضربه کرنری که به دست آوردند، با ارسال محمدرضا حسینی از جناح چپ و ضربه ولسیانی به گل نخست رسید. ولسیانی در شرایطی موفق به گل‌زنی شد که بازیکنی از استقلال او را نگرفته بود.

استقلال پس از دریافت گل دوباره توپ و میدان را در اختیار گرفت اما پیام نیازمند و بی‌دقتی مهاجمان استقلال باعث شد که نتوانند دروازه سپاهان را باز کنند. در دقایق پایانی نیمه نخست، استقلال شانس باز کردن دروازه سپاهان را داشت اما ضربه علی کریمی با اختلاف کمی به بیرون رفت. این روال ادامه داشت تا اینکه در نهایت نیمه نخست با همان نتیجه یک بر صفر به پایان برسد.

در این نیمه محمدرضا حسینی به دلیل مصدومیت جای خودش را به رسول نویدکیا داد.

نیمه دوم بازی:

شاگردان استراماچونی که به دنبال رسیدن به گل تساوی بودند، نمایش تهاجمی نیمه نخست را در نیمه دوم ادامه دادند. استقلال در دقیقه ۵۰ صاحب یک ضربه کرنر شد که کی‌روش استنلی روی ارسال این ضربه کرنر به طور واضح توپ را با دست لمس کرد اما داوران بازی اعتقاد به پناتی نداشتند. این صحنه بحث برانگیز باعث شد که نیمکت و بازیکنان استقلال اعتراض شدیدی به داور بکنند اما نظر داور تغییر نکرد.

البته این صحنه باعث نشد استقلالی‌ها از حملاتشان عقب بنشینند. آن‌ها حمله‌های خود را ادامه دادند تا این که در دقیقه ۵۷ روی ارسال وریا غفوری و ضربه دقیقه و محکم مهدی قائدی به گل تساوی رسید. این نخستین گلی بود که سپاهان در لیگ نوزدهم در جریان بازی دریافت می‌کرد.

این گل باعث نشد که استقلال تاکتیکش را عوض کند و به حملاتش ادامه داد. در این بین سیاوش یزدانی با مصدومیت مواجه شد و جای خودش را به آرش رضاوند داد تا ترکیب استقلال از سه دفاعه به چهار دفاعه تغییر کند. شاگردان استراماچونی در حالی که سپاهان را به لاک دفاعی فروع برده بود در دقیقه ۷۹ صاحب ضربه کرنر شد که این بار قائدی در نقش گل‌ساز ظاهر شد و ارسال خوب او با ضربه سر زیبای دیاباته همراه شد تا استقلال از رقیب صدرنشینش پیش بیفتد.

بلافاصله پس از به ثمر رسیدن گل دوم استقلال، سپاهان دست به حمله زد که در نزدیکی محوطه جریمه بازیکن سپاهان سرنگون شد که داور پشت محوطه جریمه خطا اعلام کرد. بازیکنان سپاهان در این صحنه اعتقاد به پنالتی داشتند.

در ادامه سپاهان تلاش زیادی کرد که به گل تساوی برسد اما حملاتشان کارساز نبود و درخشش حسینی به خصوص مقابل ضربه سر قربانی مانع از گل‌زنی سپاهان شد اما در نهایت امیدنورافکن در دقایق پایانی در داخل محوطه جریمه استقلال صاحب توپ شد که با شوت محکمی دروازه استقلال را باز کرد و در نهایت بازی با تساوی دو بر دو به پایان رسید.

ترکیب سپاهان: پیام نیازمند، محمدرضا مهدی‌زاده، گئورگی ولیسیانی، عزت الله پورقاز، سعدی آقایی، مهدی کیانی، امید نورفکن، سجاد شهباززاده، محمدرضا حسینی (رسول نویدکیا ۳۶ (علی قربانی ۸۰)، محمد محبی (رضا میرزایی ۷۷) و کی‌روش استنلی

ترکیب استقلال: سید حسین حسینی، روزبه چشمی، مسعود ریگی، فرشید اسماعیلی (علی دشتی ۷۶)، عارف غلامی، وریا غفوری، دیاباته، سیاوش یزدانی (آرش رضاوند ۷۲)، علی کریمی، میلیچ و مهدی قائدی (شاهین طاهرخانی ۸۴)