هیئت فوتبال استان اصفهان

وضعیت مسابقات لیگ های پایه کشوری تشریح شد

در نامه رئیس سازمان لیگ به هیات های فوتبال وضعیت مسابقات لیگ برتر و دسته اول در رده های پایه کشور مشخص شد.

به گزارش روابط عمومی هیات فوتبال استان اصفهان و به نقل از سایت سازمان لیگ، رئیس سازمان لیگ در نامه ای به هیات های فوتبال در مورد وضعیت مسابقات لیگ های پایه را تشریح کرد . در نامه حیدر بهاروند رئیس سازمان لیگ آمده :

باتوجه به گسترش شیوع ویروس کرونا و مشکلات عدیده که می تواند در این خصوص  در انجام مسابقات به وجود آورد،  مسابقات لیگ برتر امید و جوانان در فصل جاری مختومه اعلام می گردد  و تیم قهرمان طبق آخرین وضعیت به دست آمده در جدول مشخص می گردد و تیم های سقوط کننده ایی که وضعیت آنها مشخص شده و شانسی برای حضور در جدول و لیگ مربوطه ندارند به عنوان سقوط کننده لحاظ  گردند.

  • مسابقات لیگ دسته اول امید و جوانان که ۶ تیم به مرحله پایانی راه یافتند نیز مختومه و هر ۶ تیم به لیگ برتر رده مربوطه صعود کنند منوط به اینکه مسابقات فصل آتی لیگ برتر امید و جوانان که در فصل گذشته در یک گروه ۱۲ تیمی برگزار می گردید در دو گروه در فصل آتی برگزار گردد.
  • مسابقات لیگ قهرمانی نوجوانان و نونهالان که ۴ تیم به مرحله پایانی جهت روشن شدن تیم قهرمان صعود کردند به شروع فصل آتی موکول و برگزار گردد که نحوه برگزاری آن با هماهنگی با باشگاه ها متعاقبا اعلام می گردد.
  • مسابقات مناطق که در هر مرحله قطع و برگزار نگردید عینا به فصل بعد موکول و برگزار گردد.

شایان ذکر است زمان بندی انجام مسابقات فصل آتی با توجه به اردوها، مسابقات تیم های ملی و همچنین شیوع ویروس کرونا متعاقبا اعلام می گردد.

باشگاه ها نسبت به مهیا نمودن شرایط برگزاری مسابقات فصل آتی با انجام پروتکل های بهداشتی اعلام شده ستاد ملی مبارزه با کرونا در ورزش در صورتیکه این بیماری از بین نرود اقدام کنند.