هیئت فوتبال استان اصفهان

نورافکن: دعوت به تیم ملی یک احساس فوق العاده است

در راستای گفت و گو های سایت رسمی فدراسیون فوتبال ایران سراغ یکی از جوانان با انگیزه تیم ملی رفتیم تا نظرش را در رابطه با شروع مرحله نهایی صعود به جام جهانی 2022 قطر و رویارویی مقابل سوریه و عراق و وضعیت تیم ملی و حس خودش از دعوت به تیم ملی جویا شویم. امید نورافکن از آن دسته بازیکنانی است که امیدوار است این تیم ملی باچاشنی از خودگذشتگی و کار تیمی می تواند  به جام جهانی صعود می کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش سایت رسمی فدراسیون،

*چه احساسی از دعوت به تیم ملی دارید؟

در رابطه با دعوت به تیم ملی نمی توانم احساسم را بیان کنم.یک احساس فوق العاده است. خیلی سخت است که حدس بزنی روزی به تیم ملی دعوت می شوی قرار است در لباس مقدس تیم ملی بازی کنی البته من این شانس را داشتم که درهجده سالگی به تیم ملی دعوت شوم.

*برای بازی های تیم ملی آماده هستید؟

بازیکنی که به تیم ملی دعوت می شود و خود را در حد تیم ملی می بیند، زندگی شخصی اش هم مهم است. نباید از خودش غافل شود وهمیشه باید در بهترین فرم و آمادگی باشد.در تیم ملی هم برای رسیدن به ترکیب اصلی رقابت وجود دارد.آماده هستم و خیلی دوست دارم آمادگی ام را به سرمربی تیم و حتی هم تیمی هایم نشان دهم تا بتوانم، باری از روی دوش تیم ملی بردارم.آرزوی قلبی ام صعود با اقتدار به جام جهانی است. که این تیم لیاقت آن را دارد.

*این نسل تیم ملی را چه طور می بینید؟

همه نسل های تیم ملی خوب بودند.مهم از خودگذشتگی است و نباید فقط خودمان را ببینیم.باید به مردم نگاه کنیم که نگاهشان و امیدشان به ساق پای ما بازیکنان تیم ملی است.

باید مثبت اندیش باشیم. ما بازیکنان جوان نگاهمان به بازیکنان با تجربه تیم ملی مثل علیرضاجهانبخش و وحید امیری ومهدی طارمی و سردار آزمون وعلیرضا بیرانوند است.بازی ملی ما کمتر است اما امیدوارم مخلوط جوانی و تجربه بتواند کمک حال تیم ملی در راه جام جهانی باشد.در اردوی تیم ملی باشگاه را از یاد می بریم و به تیم ملی فکر می کنیم.

بهترین کیفیت اخلاقی، رفتاری و فنی خودمان را بروز می دهیم تا به تیم ملی کشورمان کمک کنیم. بحث ملی است و از دغدغه باشگاهی خبری نیست من میتوانم این نکته را بگویم که بحث باشگاهی در تیم ملی مطرح نخواهد شد واین دو مقوله اینجا جدا از هم هستند.

همه بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی در آمادگی بالایی به سر می برند وامیدوارم شروع خوبی را داشته باشیم. بازی اول در همه تورنمنت ها مهم است و سوریه را دست کم نمی گیریم.

*نظرت در مورد دو بازی آینده مقابل سوریه و عراق چیست؟

قبل از برد مقابل تیم ملی عراق که با گلزنی سردار آزمون همراه شد، ماهشت سال بود که نمی توانستیم عراق را ببریم. آن بازی جام ملت ها مقابل عراق در ذهنمان است.روحیه مطلوبی داریم و امیدوارم عراق را شکست دهیم.  البته بازی اول مقابل سوریه خیلی حساس تر و مهم تر است و اگر نتیجه لازم را نگیریم، کارمان سخت خواهد شد. نباید سوریه را دست کم بگیریم حتی تفاضل گل در ادامه این مسیر می تواند کمکمان کند.

*آیا این تیم ملی پتانسیل صعود به جام جهانی و نتیجه گیری در آن را دارد؟

صعود به جام جهانی بسیار سخت است و ما کار آسانی پیش رو نداریم. و این بستگی به از خودگذشتگی و تلاش و هوش ما دارد.امیدوارم بتوانیم در جام جهانی نتیجه بگیریم چرا که نه؟ بازیکنان لژیونر ما در بهترین لیگ های اروپایی بهترین کیفیت را بروز می دهند.  استعدادهایی که در فوتبال ایران وجود دارد از خیلی از کشورهای اروپایی بالاتر است. می توانیم موفق شویم در صورتی که یک دل و از خودگذشته باشیم.

*به عنوان یک بازیکن جوان سامانه استعدادیابی فدراسیون فوتبال را چگونه ارزیابی می کنید؟

سامانه استعداد یابی در زمانی که من 15یا 16 ساله بودم وجود نداشت. مربی های مندر آن دوران آقایان علی دوستی مهر و پیروانی بودند که شخصا شرایط ما بازیکنان را زیر نظر می گرفتند. این سامانه می تواند کمک بزرگی به فوتبال کشور کند.بازیکنانی در سنین 17 یا 18 سالگی به فوتبال اروپا رفتند و ما الان ثمره اش را در تیم ملی می بینیم. در سطح اول فوتبال اروپا بازی می کنند و باعث خوشحالی مردم می شوند.

*ایران توانست با چهار برد پیاپی به عنوان سرگروه به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2022 صعود کند در حالی که در دور رفت نتایج مناسبی به دست نیاورده بود نظر شما چیست؟

قبل از بازی های بحرین از هرکسی در رابطه با تیم ملی سوال می کردید از وضعیت ناراضی بود شرایط تیم ملی را مناسب نمی دید اما شرایط فوتبال و تیم ملی کشورمان بهتر شد و در نهایت توانستیم به عنوان سرگروه راهی این مرحله شویم.

پس ازپیروزی و کسب موفقیت حس و حال فوق العاده ای نصیب بازیکنان می شود و مردم در مواجهه با بازیکنان عکس العمل های زیبایی نشان می دهند که منشا انرژی است دوست دارم بتوانیم نتایج درخشان گذشته را تکرار کنیم.

*دلتان برای حضور تماشاگران تنگ نشده است؟

خیلی دوست دارم تماشاگران به ورزشگاه بازگردند و کمکمان کنند. تا بتوانیم به جام جهانی صعود کنیم و دلشان را شاد کنیم.در این شرایط بد مریضی و کرونایی با تمام توان برای شاد کردن مردم تلاش خواهیم کرد و دوستشان داریم.